Ilustracja prasowa
Ogólnopolski kwartalnik „Magazyn Wesele” od numeru 1(45)/2017 ma nowego rysownika. Na stronie 8, pod redakcyjnym wstępniakiem red. naczelnej Beaty Greli, od teraz w kolejnych numerach czasopisma, czytelnicy będą oglądać humorystyczne rysunki Szczepana Sadurskiego (ur. 1965). Ich tematem będzie ślub, wesele i sprawy małżeńskie. Do niedawna w tym miejscu były publikowane rysunki Andrzeja Mleczko.
To kolejne czasopismo, które regularnie publikuje rysunki kreślone znaną polskim czytelnikom od lat, kreską Sadurskiego. Obecnie jego rysunki publikuje prasa ukazująca się w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i Republice Południowej Afryki.
Ogólnopolski Magazyn Wesele ukazuje się raz na kwartał od 2005 r. i ma redakcję w Krakowie. Jest ekskluzywnie wydawanym magazynem, liczącym ponad 130 stron i można go kupić w punktach sprzedaży prasy. Publikuje treści związane z branżą ślubno-weselną, interesujące porady dla firm i osób organizujących wesela. Podpowiada gdzie i jak urządzić przyjęcie weselne, jak zaplanować uroczystości „najważniejszego dnia w życiu” i gdzie spędzić miesiąc miodowy. Doradza w sprawach urody, mody i zdrowia, inspiruje Młode Pary w sprawach związanych z tą ważną częścią życia.
Redakcje i wydawnictwa zainteresowane współpracą (wykonanie przez Sadurskiego dedykowanych rysunków i ilustracji, skorzystanie z dużej bazy gotowych rysunków o różnej tematyce) zapraszamy do kontaktu.
Ilustracja prasowa: (c) Rysunki.pl
Przeczytaj też:
Rysunki Sadurskiego w czasopiśmie branży stomatologicznej
Sadurski w Europejskim Centrum Solidarności
Ilustracja prasowa – Szczepan Sadurski
• Jego rysunki satyryczne dotychczas ukazały się w ponad 200 tytułach prasy w Polsce i w innych krajach.
• W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki.
• Wśród zdobytych nagród najwyżej ceni Złotą Szpilkę’87 – nagrodę na najlepszy rysunek roku.
• Jego młodzieńcze rysunki powstałe w stanie wojennym są częścią ekspozycji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
• Jeden z jego rysunków opublikowanych w stanie wojennym wywołał polityczny skandal, zakończony w gabinecie generała Jaruzelskiego.
• Rysował w programach telewizyjnych różnych stacji (m.in. TVP, TVN i Polsat). Nie tylko komentarze satyryczne.
• Miał wystawy w różnych miejscach świata (Europa, USA, Republika Południowej Afryki). W październiku 2015 r. w Nowym Jorku otworzył wystawę „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego”, 2 miesiące później w Melbourne (Australia) był gościem festiwalu PolArt.
• W ostatnich 10. latach stworzył 40 tys. karykatur na ok. 500. imprezach zamkniętych. Głównie w Polsce, ale rysował też kilku krajach Europy, w Australii i USA, gdzie w 2012 r. po raz pierwszy napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.