Południowa Afryka. Sadurski ilustruje

czasopisma ilustracje prasa rysunki rysownik ilustracja

Nazwa Kapsztad.pl wbrew pozorom nie jest nazwą serwisu internetowego. To nazwa czasopisma polonijnego, ukazującego się w Republice Południowej Afryki. Czasopisma, z którym od kilku lat współpracuje Szczepan Sadurski

Sadurski w charakterystyczny dla siebie sposób, ilustruje przygody Grzesia Polaka. Ta postać, to nasz rodak, który mieszka w RPA i w swoim codziennym życiu na swoje: zmartwienia i sukcesy. Teksty żyjącego na obczyźnie, z dala od Polski Grzesia, tworzy literacko Adam Ciesielski. Teksty o Grzesiu, zilustrowane rysunkiem Sadurskiego, trafiają do kolejnych numerów, ku uciesze czytelników. Nazwiska obu autorów znajdują się w stopce, wśród listy współpracowników.

Dodajmy przy okazji, że w kilku numerach, na stronach kolorowych, ukazały się również zdjęcia Szczepana Sadurskiego, przedstawiające widoki zabytków polskich. Rubryka nosiła tytuł „Piękna nasza Polska cała”.

Wydawcą magazynu Kapsztad.pl jest Stowarzyszenie Polskie w Cape Town. Jest to kwartalnik (wcześniej długo ukazywał się jako miesięcznik), redagowany przez Krystynę Zajączkowską. Obecnym prezesem stowarzyszenia jest Krystyna Żyłuk-Żylińska.

Najnowszym numerem, z którego pochodzi powyższa ilustracja, jest numer 42 (148). Ukazał się w grudniu 2017 r.

Przeczytaj też:

 

 

 

 

 

 

 

> Rysunki Sadurskiego dla branży stomatologicznej