Ilustracje satyryczne
W czerwcu drukarnię opuściła antologia satyry zatytułowana „Od ucha do ucha. Antologia współczesnej satyry i humoreski”. Książka, wydana przez Wydawnictwo Pisarze.pl jest zbiorem niemal trzystu tekstów satyrycznych (głównie rymowanych) szeregu autorów, pod redakcją Mariusza Parlickiego.
Ilustracje satyryczne Sadurskiego
W książce opublikowano ponad 20 rysunków satyrycznych Szczepana Sadurskiego. Jest on także autorem pegaza, który znalazł się na okładce.
Wśród autorów są zarówno utalentowani debiutanci, jak i twórcy posiadający literackie osiągnięcia i renomę uznanych poetów i satyryków. Są to, w kolejności alfabetycznej: Magdalena BASTA, Paweł BILIŃSKI, Ryszard BŁAŻ, Renata CYGAN, Andrzej DERYŁO, Maciek FROŃSKI, Joanna GONCZAROW, Elżbieta GRUSZFELD, Tadeusz HAFTANIUK, Agnieszka HANDZEL, Edyta HANSLIK, Hubert HORBOWSKI, Daniel JANUS, Anna JETKOWSKA, Ewa JOWIK, Bożena KANSY, Stanisław KRUSZEWSKI, Małgorzata KULISIEWICZ, Anna Dominika KWIATKOWSKA, Lidia LEWANDOWSKA-NAYAR, Anna LUBERDA-KOWAL, Krzysztof ŁUCZYK, Zbigniew NADRATOWSKI, Adam OCHWANOWSKI, Mariusz PARLICKI, Ewa PILIPCZUK, Leszek Adam POSYNIAK, Roma RAPPE, Rafał ROSÓŁ, Stanisława SCHREUDER, Krzysztof SMYK, Halina SUŁEK-KOBIELA, Paweł SZCZECIŃSKI, Marek SZTARBOWSKI, Adam ŚWIĆ, Małgorzata THIELE, Dorota WIŚNIEWSKA.
Książka ma ponad 300 stron formatu A5. Na ostatnich stronach umieszczono noty biograficzne kompletu autorów.
ISBN 98-83-63143-54-1.
Szczepan Sadurski
• Jego rysunki satyryczne dotychczas ukazały się w ponad 200 tytułach prasy w Polsce i w innych krajach.
• W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki.
• Wśród zdobytych nagród najwyżej ceni Złotą Szpilkę’87 – nagrodę na najlepszy rysunek roku.
• Jego młodzieńcze rysunki powstałe w stanie wojennym są częścią ekspozycji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
• Jeden z jego rysunków opublikowanych w stanie wojennym wywołał polityczny skandal, zakończony w gabinecie generała Jaruzelskiego.
• Rysował w programach telewizyjnych różnych stacji (m.in. TVP, TVN i Polsat). Nie tylko komentarze satyryczne.
• Miał wystawy w różnych miejscach świata (Europa, USA, Republika Południowej Afryki). W październiku 2015 r. w Nowym Jorku otworzył wystawę „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego”, 2 miesiące później w Melbourne (Australia) był gościem festiwalu PolArt.
• W ostatnich 10. latach stworzył 40 tys. karykatur na ok. 500. imprezach zamkniętych. Głównie w Polsce, ale rysował też kilku krajach Europy, w Australii i USA, gdzie w 2012 r. po raz pierwszy napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.