Karykatury na 10-lecie firmy

jubileusz firmy atrakcje rocznica karykaturzysta karykatury

Jubileusz firmy atrakcje

Czy znany, szybko rysujący karykaturzysta eventowy, to duża atrakcja na jubileusz firmy? Czy warto mieść taką oryginalną atrakcję? Przeczytaj poniższe informacje

Pod koniec lat 80. XX wieku w Lublinie zaczęła działalność firma Gravit. Początkowo była to nieduża drukarnia. A ponieważ jej współwłaścicielem był kolega Szczepana Sadurskiego, wówczas znanego rysownika „Kuriera Lubelskiego” (to jeśli chodzi o Lubelszczyznę), „Szpilek” i innych znanych tytułów ogólnopolskich (to jeśli chodzi o Polskę), doszło do współpracy.

To właśnie w Gravicie została wydrukowana okładka książeczki z rysunkami Sadurskiego „Speedway na wesoło”. Pierwszej publikacji Wydawnictwa Superpress, które wkrótce zasłynęło w całej Polsce czasopismem „Dobry Humor”. W Gravicie wydrukowano też przygotowany przez Sadurskiego katalog wystawy Georgesa Wolinskiego (znany francuski rysownik miał wtedy wystawę w Lublinie, kilka lat temu zginął w terrorystycznym zamachu w redakcji Charlie Hebdo, w Paryżu). Także katalog dużej wystawy Sadurskiego w Lublinie, podsumowującej jego ówczesne osiągnięcia.

Niedługo potem Gravit zmienił profil działalności, stając się firmą sprzedającą maszyny rolnicze, Sadurski zajął się m.in. „Dobrym Humorem” i drogi obu firm rozeszły się na wiele lat.

jubileusz firmy atrakcje rocznica karykaturzysta karykatury

Karykatury Sadurskiego – atrakcje na jubileusz firmy

Karykatury w Zamościu

Niedawno Gravit szykował się do jubileuszu 10-lecia oddziału firmy w Zamościu. Postanowiono uatrakcyjnić je o karykaturzystę, który będzie rysował uczestników wieczornej uroczystości. Traf chciał, że zwrócono się akurat do Sadurskiego. Karykaturzysta rodem z Lublina, przejechał niemal 700 kilometrów z drugiego końca Polski (dzień wcześniej rysował na innym evencie), wypoczął w hotelu, po czym narysował około 40 karykatur czyli wszystkich. Była też okazja do wspomnień, poczęstunek i jubileuszowy tort.

Tekst ilustrujemy kilkoma zdjęciami, które tego wieczora zostały wykonane. Zdjęć akurat z tej imprezy, choć w ostatnich latach Sadurski jako karykaturzysta uświetnił wiele jubileuszy firm, organizowanych we wszystkich regionach Polski.

jubileusz firmy atrakcje rocznica karykaturzysta karykatury

Takie karykatury powstają nie tylko w Zamościu. Jubileusz firmy atrakcje

Jubileusz firmy atrakcje – podsumowanie

Jaki z tego wiosek, poza tym że góra z górą się nie zejdą, ale człowiek człowiekiem – owszem? Wniosków mamy kilka.

1. Firm które organizują różnego rodzaju spotkania firmowe, jest w Polsce mnóstwo. Od Wigilii firmowej, przez szkolenia, po jubileusz działalności firmy. Wielu zastanawia się jaką niespodziankę sprawić pracownikom, uczestnikom takich eventów. Zaproszenie znanego nie tylko w Polsce karykaturzysty może być nie lada atrakcją. Z kilku powodów których nie napiszemy, aby nie wydłużać tekstu.

2. Jeśli już atrakcja na firmowy event i jeśli karykatury – po co zapraszać pierwszego z brzegu, przypadkowego karykaturzystę? Jeśli to ma być wyjątkowa uroczystość – trzeba zaprosić artystę wyjątkowego. Jego dowcipne karykatury pozostaną miłym wspomnieniem, a jego wizyta i spotkanie z nim na długo zapadną w pamięci wszystkich narysowanych.

3. Szukając karykaturzysty na event, nie ma potrzeby zawężać poszukiwań tylko do lokalnie działających plastyków. Nawet setki kilometrów dla profesjonalnego karykaturzysty eventowego – to nie problem. Przybędzie, jak uzgodniono w umowie, aby dać radość uczestnikom eventu.

A swoją drogą, jeśli ktoś chce dać szefowi firmy oryginalny prezent – może zamówić karykaturę ze zdjęcia.

Tu więcej: 
> Atrakcje jubileuszu firmy

atrakcje na jubileusz firmy rocznica karykatury event karykaturzysta

Takie karykatury, to świetna zabawa podczas jubileuszu firmy oraz sympatyczna pamiątka