Sadurski karykaturzystą EURO 2012

karykaturzysta Warszawa sport euro

Po niedawno zakończonym EURO 2016 we Francji, serwis Karykatury.com opublikował pełną treść wywiadu ze Szczepanem Sadurskim, jakiego udzielił dziennikarzowi jednego z portali w 2012 roku. Można się z niego dowiedzieć ciekawostek związanych z jego udziałem jako karykaturzysty w EURO 2012.

Zlecenie od firmy związanej z organizatorem piłkarskiego turnieju sprawiło, że Szczepan Sadurski tworzył karykatury na żywo przed i po każdym meczu rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie, w strefie sponsorów turnieju. Umowa była tak skonstruowana, że gdyby Sadurski chciał się zbyt wcześnie pochwalić tym prestiżowym zleceniem, groziła mu „finansowa kara w kwocie, w której jest kilka zer”.

Sadurski zapytany o to jak się zostaje karykaturzystą Euro 2012, odpowiedział:
– Euro to wielki turniej i wielkie pieniądze, dlatego wszystko musiało być na najwyższym poziomie. Organizatorzy, jak w poprzednich turniejach Euro, rozgrywanych w innych krajach, wiedzieli czego potrzebują i kogo szukają. Potrzebowali najwyższej klasy, niezawodnych fachowców. Efekt: kilkaset narysowanych przez mnie karykatur powędrowało do wielu krajów świata. Będzie miłym wspomnieniem i pamiątką z Polski i z Euro 2012.

Tu cały wywiad