Najlepsze serie komiksów o hazardzie

hazard komiksy o hazardzie

Komiksy o hazardzie

Ze względu na trudną sytuację związaną z koronawirusem i surowym prawem dotyczącym hazardu, Polacy nie mają zbyt wielu okazji do gry w kasynach. Oczywiście, niektórzy wyjeżdżają do dużych miast i udają się do legalnych lokali stacjonarnych.

Bardziej zdesperowani szukają kasyn za złotówkę w internecie. Istnieją jednak prostsze i bezpieczniejsze sposoby, aby poczuć niezapomnianą atmosferę hazardu.

Dziś porozmawiamy o komiksach, które bezpośrednio lub pośrednio poruszały tematykę hazardu. Wśród nich są zarówno dzieła znane na całym świecie, jak i te, o których dowiecie się po raz pierwszy. Biorąc pod uwagę, że wszystkie historie występują w parze ze wspaniałymi ilustracjami, pełne zanurzenie w świecie kasyn jest zapewnione dla czytelników.

Psycho Gambler: Betting Man

Fabuła tej mangi oparta jest na historii wielkiego superbohatera, który posiada super moc widzenia przez rzeczy. W wyniku tego zostaje pokerzystą i odnajduje swoje miejsce w życiu.

Z czasem jednak z Jin-gu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jego supermoc zawodzi go, wygrane stają się coraz rzadsze, a zapasy pieniędzy wysychają.

Two-Face: Mroczna historia

Ponura opowieść z uniwersum Batmana, opowiadająca o Harveyu Dencie i jego chorobie psychicznej. W wyniku urazu (kwas zniszczył go dokładnie w połowie) przyjmuje pseudonim Two-Face i całkowicie zmienia swoje nastawienie do otaczającego go świata.

Ten komiks nie bez powodu trafił do naszej czołówki. Chodzi o to, że Two-Face o każdym działaniu decyduje rzutem monetą, uważając, że tylko w ten sposób może wymierzać sprawiedliwość.

Oczywiście nie można nazwać Harveya Denta hazardzistą za takie podejście, ale nie można też odmówić mu gotowości do oddania losu człowieka na łaskę przypadku.

Superman DC

Superman został powiązany z hazardem w dwóch komiksach wydanych w 1939 roku: The Gambling Racket in Metropolis oraz Superman and the Numbers Racket. Oba opowiadają o negatywnym wpływie hazardu, podając przykłady zniszczenia życia w wyniku uzależnienia. Jeden z mieszkańców, który stracił sens życia, postanawia popełnić samobójstwo, ale Superman ratuje go i pomaga mu naprawić relacje z otoczeniem.

Komiksy o hazardzie: Kakegurui

Najmłodszy komiks w tym zestawieniu, wydany w 2014 roku. Fabuła kręci się wokół prywatnej akademii dla dzieci z zamożnych rodzin. Różni się ona od innych placówek edukacyjnych brakiem klasycznych zajęć, zamiast których uczniowie stawiają wszystkie swoje pieniądze przeciwko innym uczniom. Ten, kto wygra, zostaje uznany za absolwenta. Kto przegra, staje się niewolnikiem innych. W związku z tym każdy stara się znaleźć schemat wygranej, ale tylko Yumeko nie chce się dostosować do reguł i postanawia zmienić system.

Uwaga! W Polsce hazard jest nielegalny, dlatego treść zamieszczona w tym artykule jest wyłącznie informacyjna i dostępna dla użytkowników spoza Polski.

Komiksy o hazardzie: 1081 / zawsz / promo