Nie płacisz alimentów – zobaczysz TEN rysunek

alimenty długi prawo rysunki promocja

Dziś kolejny z wielu przykładów na wykorzystanie humorystycznych rysunków Szczepana Sadurskiego. Polacy nie płacący alimentów i w związku z tym umieszczeni w Krajowym Rejestrze Długów, od jesieni 2008 r. otrzymywali pocztą stosowną informację. Była one w specjalnie wydrukowanej kopercie, którą widzimy powyżej, a na kopercie… rysunek Sadurskiego.

Z badań SMG/KRC przeprowadzonych w listopadzie 2008 roku wynika, że 68% Polaków uważa umieszczanie dłużników alimentacyjnych w Krajowym Rejestrze Długów za słuszne.

– Postanowiliśmy to wykorzystać projektując specjalne koperty, w których do tych osób będą wysyłane powiadomienia o umieszczeniu ich w rejestrze. Wykorzystaliśmy w tym projekcie postać księdza, bo w Polsce jest to autorytet moralny, a skazywanie własnych dzieci na poniewierkę moralne przecież nie jest. Chcieliśmy wzmocnić ten rysunek odpowiednim tekstem, który wprost mówi o tym, że korespondencja kierowana jest do dłużnika alimentacyjnego, ale okazało się że w Polsce tacy ludzie są bardziej chronieni przez prawo niż ich dzieci. Stąd niedomówienie – wyjaśniał Andrzej Kulik, rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów.

Rysunek wspierał kampanię „I wszyscy się dowiedzą”, która ma zmienić społeczny stosunek do dłużników alimentacyjnych. To jeden z wielu rysunków Szczepana Sadurskiego dla Krajowego Rejestru Długów. Były one wykorzystywanych na różne sposoby. Od ulotek, naklejek i plakatów, po bannery na halach sportowych.