Najnowsza książka z rysunkami Sadurskiego

książka rysunki Szczepan Sadurski

„Wyjątkowa książka Szczepana” – taki tytuł nosi zbiór satyrycznych rysunków Szczepana Sadurskiego. Ta książka satyryczna podsumowuje 35-letnią obecność rysującego satyryka w mediach, od chwili młodzieńczego debiutu prasowego w „Świecie Młodych”.

Książka nafaszerowana jest humorem rysunkowym zrozumiałym dla każdego. Na 96. stronach (część w kolorze!) znalazło się sto kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych rysunków. Jest ponadczasowa satyra (autor zrezygnował z publikacji szybko dezaktualizujących się bieżących komentarzy satyrycznych), jest dużo humoru na różne tematy, a także trzyklatkowe (m.in. Przygody punka Franka) oraz całostronicowe komiksy humorystyczne. Część rysunków pamięta jeszcze lata 80-te, bo były drukowane m.in. w słynnym piśmie satyrycznym „Szpilki” (w połowie lat 80. Sadurski był najczęściej drukowanym rysownikiem tego tygodnika).

Książka ukazała się dzięki platformie crowfoundingowej PolakPotrafi.pl i fanom Sadurskiego, którzy sfinansowali publikację zanim trafiła do drukarni. Z krótkiego filmu promującego planowaną książkę dowiedzieliśmy się, że na jej wydanie czekają m.in. członkowie kabaretu OT.TO, Stanisław Szelc z kabaretu Elita, a nawet… polski sobowtór Chucka Norrisa.

Na koniec zła wiadomość dla miłośników rysunków Sadurskiego. Książka została wydana w niedużym nakładzie. Nie jest produktem komercyjnym i nie trafi do publicznej sprzedaży, nawet w Internecie. A teraz dobra informacja: jeśli jakiś szczęśliwiec otrzyma tę książkę od autora, na pewno będzie w niej jego własnoręczny autograf.