Mikołaj, choinka, Boże Narodzenie – rysunki dla prasy

ilustracja prasowa rysunki Mikołaj święta

Początek listopada, to okres, gdy nie tylko sieci handlowe, ale i redakcje czasopism poważnie myślą o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Szykowane są świąteczne teksty, specjalne dodatki okolicznościowe na święta, poszukiwane są oryginalne ilustracje o charakterze świątecznym.

Napisaliśmy redakcje czasopism, ale dotyczy to także redakcji prasy codziennej, portali internetowych i wydawców przygotowujących programy telewizyjne do świątecznej ramówki. Do świąt szykują się też czasopisma branżowe, tematyczne i reklamowe. Także wszelkiego rodzaju firmy szykujące świąteczne newslettery oraz przygotowujące oryginalne świąteczne kartki z życzeniami (do wydrukowania cyfrowego lub wysłania współpracującym firmom w postaci elektronicznej). Nie piszemy o kalendarzach na kolejny rok (w nich też czasem umieszczane są rysunki humorystyczne), bo większość jest już gotowa do dystrybucji, a reszta pewnie już opuszcza drukarnie.

Wszystkim, którzy chcieliby wykorzystać gotowe rysunki humorystyczne o tematyce mikołajowej i świątecznej lub zamówić specjalny rysunek u Szczepana Sadurskiego, przypominamy, że najwyższa pora to zrobić.

Czekają na publikację humorystyczne ilustracje ze świętym Mikołajem, prezentami, choinką, świątecznym karpiem, wigilijnym stołem, gwiazdą betlejemską i wszystkim, co kojarzy się z Bożym Narodzeniem oraz św. Mikołajem i oczywiście ze znajomym od lat podpisem: SADURSKI.

Kreatywny karykaturzysta wszystko może skojarzyć np. ze świętami albo św. Mikołajem. Nawet jeśli jesteś z branży, która zupełnie nie ma z świętami nic wspólnego. Może nadarza się okazja, aby to zmienić?

Na koniec dobra wiadomość także dla tych, którzy w powyższym tekście nie znaleźli nic dla siebie. Pora przedświąteczna, to wręczanie prezentów, a jednym z nich może być karykatura wykonana przez Szczepana Sadurskiego. Tu link

Przed świętami firmy organizują Wigilię firmową, której atrakcją może być wizyta Sadurskiego, który błyskawicznie narysuje wesołe portrety uczestników takiego spotkania. Szczególnie polecamy dla firm z Warszawy i woj. mazowieckiego. Oczywiście wystawiamy faktury vat. Tu link

Równocześnie, znając życie, bo mamy przykłady z lat ubiegłych, nie proponujemy wpadać na pewne pomysły w ostatniej chwili czyli w połowie grudnia, bo wtedy Sadurski ma najwięcej pracy.

ilustracja prasowa

Ilustracja prasowa, rysunkowe komentarze satyryczne

Tematyka rysunków

Przykładowe kategorie tematyczne z bazy gotowych rysunków Szczepana Sadurskiego – dla prasy, portali i nie tylko:
– Biznes, ekonomia, gospodarka, bankowość, firma, biuro, giełda
– Handel, gastronomia, żywność, restauracje, hotele
– Media, telewizja, prasa, dziennikarstwo
– Motoryzacja, kierowcy, transport
– Budownictwo, rolnictwo, praca
– Prawo, policja
– Sport
– Turystyka, wakacje, wypoczynek, hobby
– Zdrowie, medycyna, służba zdrowia
– Małżeństwo, wesele, rodzina, kobiety, szkoła
– Humor ponadczasowy dla każdego

Zobacz też:
> Ciekawostki o Wigilii
> Święty Mikołaj ciekawostki