Słynny bokser i jego rysunek wart fortunę

Muhammad Ali ciekawostki bokser

Muhammad Ali ciekawostki

Kolejny przykład na to, że nieważna jest jakość artystyczna, lecz nazwisko autora dzieła plastycznego oraz grubość portfela kupującego.

Rysunek humorystyczny. Kolorowy szkic, wyglądający jak praca szkolna jednego z uczniów z pierwszych klas podstawówki. Dużo główek kibiców (kółka z uśmiechniętymi twarzami) czyli publiczność. W środku na czymś, co przypomina bokserski ring, dwie czarnoskóre postacie bokserów. Jedna trzyma ręce w górę w geście zwycięstwa, druga leży na ringu i mówi (tekst w dymku): „Panie sędzio, on jak motyl lata, a żądli jak osa”. Z prawej uciekający sędzia, odpowiada: „Gdybyś był mądry, uciekałbyś jak ja!”.

Taki rysunek sprzedano właśnie na aukcji w Nowym Jorku za 425 tys. dolarów. To jeden z rysunków Muhammada Alego, prawdopodobnie najsłynniejszego boksera świata. Rysunek powstał w 1978 roku. Bokser zmarł w 2016 roku. Dodajmy, że Ali narysował tu siebie samego.

Kim jest nabywca rysunku, który uznał, że jest ono warte górę pieniędzy? To pochodzący z Wielkiej Brytanii mężczyzna, który kolekcjonuje wszelkie pamiątki po słynnym bokserze.

Nie wiemy, ile prac plastycznych Muhammada Alego ma już w swoich zbiorach ów kolekcjoner i czy nabywców rysunków Alego jest więcej. Wiadomo, że dotychczas na aukcjach sprzedano 26 rysunków znanego boksera, za łączną kwotę niemal 950 tys. dolarów.

Muhammad Ali ciekawostki: (c) Rysunki.pl