Najciekawsze filmy postapokaliptyczne

apokalipsa filmy postapokaliptyczne

Gdy nastał grudzień, dni stały się coraz chłodniejsze i krótsze. To niezbyt miłe dla wielu osób, gdyż kojarzy się nam z nudą, złym nastrojem. Można go poprawić choćby poprzez darmowe automaty do gier. Niektórzy jednak cenią sobie taki klimat, czego dowodem jest ich zamiłowanie do filmów postapokaliptycznych. Postanowiliśmy się przyjrzeć najciekawszym produkcjom z tego zakresu.

Droga

Droga, to film z 2009 roku będący ekranizacją książki Cormaca McCarthy’ego. Mamy tu do czynienia ze światem, gdzie w wyniku dziwnych zdarzeń zanika życie na Ziemi. Ta staje się trującym i niebezpiecznym miejscem. Resztki ludzkości starają się jakoś przetrwać w tym trudnym środowisku. Towarzyszymy tu w tytułowej drodze ojcu i synowi, którzy zmierzają na południe. Muszą nie tylko znaleźć pożywienie, czystą wodę, lecz także unikać innych ludzi, dla których mogą stać się pożywieniem. Droga to niezwykle ponury obraz końca świata, gdzie kanibalizm, morderstwa, kradzieże są na porządku dziennym. Główną gwiazdą filmu jest Viggo Mortensen.

Ludzkie dzieci

To kolejne ciekawe kino, które porusza nietypowy koniec świata. W wyniku tajemniczej pandemii kobiety przestają rodzić dzieci. Mija blisko 20 lat, gdzie ludzie przestali już wierzyć w ratunek dla naszego gatunku. Często dochodzi do protestów, zamachów. Obserwujemy Anglię, która opanowana jest przez wojsko, które poluje na nielegalnych imigrantów. Głównym bohaterem jest tutaj Theo. Pewnego dnia była żona prosi mężczyznę o pomoc w przewiezieniu pewnej nielegalnej imigrantki. Na miejscu okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży! Wiele różnych grup chce wykorzystać ten fakt. Theo pozostaje jedyną nadzieją ratunku dla dziewczyny. To kolejny niezwykle ponury obraz. Niezwykle przejmująca jest tu scena przejścia matki z dzieckiem pomiędzy żołnierzami.

Matrix

Matrix to kultowe dzieło z 1999 roku, gdzie pod koniec 2021 roku doczekamy się jego kolejnej, już czwartej części. Bohaterem filmu jest haker o pseudonimie Neo, który od lat szuka Morfeusza. Pewnego dnia mężczyzna kontaktuje się z Neo i oferuje mu szansę zobaczenia prawdziwego świata. Po przebudzeniu Neo z przerażeniem odkrywa, że wszystko to, co do tej pory znał, było jedynie komputerową symulacją w Matrixie. W rzeczywistości świat dawno temu został zniszczony w czasie wojny ludzi z maszynami. Teraz to ludzie jako niewolnicy wręcz hodowani są na wielkich farmach, gdzie ciepło ich ciał przetwarzane jest na energię dla maszyn. Morfeusz wierzy, że Neo jest wybrańcem, który zakończy wojnę.

Ciche miejsce

Któregoś dnia na Ziemi pojawiają się niezwykle niebezpieczne potwory, które reagują na dźwięk. Z tego powodu są śmiertelnie niebezpieczne dla każdej osoby. W ciągu zaledwie kilku miesięcy potwory zabiły większość mieszkańców planety. Obserwujemy tu życie pewnej rodziny na farmie, która przystosowała się do nowych warunków. Zachowują absolutną ciszę, porozumiewają się w języku migowym. Czeka ich jednak ogromne wyzwanie. Otóż jedna z bohaterek jest w zaawansowanej ciąży. Jak w ogóle urodzić i wychować małe dziecko w świecie, gdzie każdy dźwięk może oznaczać wyrok?

Planeta Małp

Kultowe dzieło z lat 60. Podczas misji kosmicznej nagle załoga statku wpada w tajemniczy wir, po czym ląduje na dziwnej planecie. Niedługo potem spotykają ludzi, którzy zachowują się jak dzicy. Są oni przy tym atakowani i wyłapywani przez lud małp, które swoim wyglądem i zachowaniem bardziej przypominają nas. Główny bohater trafia do ośrodka naukowego, gdzie powoli zaczyna orientować się w tym, jak wygląda ten świat. Nie wie jednak, że największa niespodzianka wciąż na niego czeka. Film doczekał się kilku sequeli, remake’u z 2001 roku oraz zupełnie nowej trylogii.

28 dni później

Pewnego dnia mężczyzna budzi się w szpitalu. Odkrywa, że jest w nim zupełnie sam. Wyrusza po ulicach opustoszałego Londynu, gdzie natyka się na pełno worków z ciałami. Jest to dla niego, jak i dla nas zastanawiające. W pewnym momencie odkrywa, że nie jest jednak sam, a przez to staje się obiektem polowania niebezpiecznych zombie. Gdy napotyka ocalałych, dowiaduje się od nich o pandemii, gdzie jedno ugryzienie, kontakt z krwią powodują przemianę w kilkanaście sekund. Musi zatem spróbować przetrwać w tym trudnym środowisku.

zawsz / 1140 / filmy postapokaliptyczne