Rysunki z humorem na żywo w Warszawie

rysunki humor rysowanie na żywo Warszawa rysownik

Rysowanie na żywo w Warszawie

12 kwietnia 2016 r. w auli Szkoły Głównej Handlowej odbyło się spotkanie z dr Chipem Espinozą z Kalifornii, autorem książki „Millennials @ Work”, ekspertem w kwestii różnorodności pokoleniowej w miejscu pracy. Przybył on do Polski na zaproszenie międzynarodowej firmy doradczej Deloitte.

Rysowanie na żywo

Podczas trwającego ponad godzinę spotkania, na oczach uczestników rysownik Szczepan Sadurski stworzył kilka rysunków humorystycznych, nawiązujących do książki oraz dyskusji panelowej, w której opórcz Chipa Espinozy uczestniczyli: Adam Mariuk (Deloitte), Magdalena Kotlarczyk (Google Polska), Piotr Herestowski (AIESEC Polska) i Anna M.Kozińska (SGH). Gości przywitał rektor Szkoły Głównej Handlowej, prof. Tomasz Szapiro.

Rysowanie na żywo. Na zdjęciu: rysunki Sadurskiego w auli SGH w Warszawie

Szczepan Sadurski

• Jego rysunki satyryczne dotychczas ukazały się w ponad 200 tytułach prasy w Polsce i w innych krajach.

• W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki.

• Wśród zdobytych nagród najwyżej ceni Złotą Szpilkę’87 – nagrodę na najlepszy rysunek roku.

• Jego młodzieńcze rysunki powstałe w stanie wojennym są częścią ekspozycji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

• Jeden z jego rysunków opublikowanych w stanie wojennym wywołał polityczny skandal, zakończony w gabinecie generała Jaruzelskiego.

• Rysował w programach telewizyjnych różnych stacji (m.in. TVP, TVN i Polsat). Nie tylko komentarze satyryczne.

• Miał wystawy w różnych miejscach świata (Europa, USA, Republika Południowej Afryki). W październiku 2015 r. w Nowym Jorku otworzył wystawę „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego”, 2 miesiące później w Melbourne (Australia) był gościem festiwalu PolArt.

• W ostatnich 10. latach stworzył 40 tys. karykatur na ok. 500. imprezach zamkniętych. Głównie w Polsce, ale rysował też kilku krajach Europy, w Australii i USA, gdzie w 2012 r. po raz pierwszy napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.

• Wielokrotnie był jurorem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów rysunku satyrycznego w Polsce oraz w Turcji i Szwecji. Był specjalnym gościem festiwali karykatury we Francji (2007) i Armenii (2013).