Rysunek prasowy – 10 wystaw

satyra rysunek prasowy wystawy konkurs wystawa Olsztyn satyryczny rysownicy

Rysunek prasowy wystawy

Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie ogłosił właśnie III edycję konkursu na najlepszy rysunek prasowy 2020 roku (tu link), postanowiliśmy więc podsumować wystawy, jakie zorganizowano po rozstrzygnięciu  poprzedniej edycji tego konkursu.

Od lutego 2020 r., gdy zorganizowano pierwszą i drugą wystawę pokonkursową w Olsztynie (część ekspozycji prezentowano od 20 lutego w Bibliotece UMW, drugą część w Galerii Usługa od 23 lutego), wystawa krążyła po kolejnych miejscach, głównie w województwie warmińsko-mazurskim.

Między 15 czerwca a 15 lipca w Sosnowcu zorganizowano wystawę plenerową, w Parku im. Jacka Kuronia, na ogrodzeniu przy Mini zoo. 25 lipca wystawa trafiła do Pieniężna. Rysunki można było oglądać równocześnie w Miejskim Domu Kultury (tu pokazano rysunki 34. autorów) oraz w plenerze, na jednej z głównych ulic miasta (tu zaprezentowano prace laureatów oraz Aleksandra Wołosa, pod którego duchowym patronatem konkurs się odbywa).

Sosnowiec rysunek prasowy konkurs wystawa Olsztyn

Plenerowa wystawa w Sosnowcu

Mrągowo rysunek prasowy konkurs wystawa Olsztyn

Ekspozycja w Mrągowie

15 sierpnia o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie otwarto kolejną ekspozycję. Pokazano rysunki konkursowe, rysunki jurorów i A.Wołosa. 26 września wystawa trafiła do biblioteki w Świątkach, a 8. października do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiwitach. Była atrakcją „Nocy Bibliotek” i pokazano rysunki wszystkich uczestników konkursu.

Pieniężno rysunek prasowy konkurs wystawa Olsztyn

Pieniężno, wystawa plenerowa

Pieniężno rysunek prasowy konkurs wystawa Olsztyn

Pieniężno, Miejski Dom Kultury

Kiwity rysunek prasowy konkurs wystawa Olsztyn

Wystawa w Kiwitach

 

6 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach miał miejsce kolejny wernisaż wystawy rysunku prasowego. Z uwagi na panującą pandemię, odbył się online, a w sali wystawowej było tylko kilka osób, w tym Sławomir Łuczyński, laureat głównej nagrody.

Pabianice wystawa Łuczyński humor rysunki

Wystawa w Pabianicach, z lewej Sławomir Łuczyński

 

Pod koniec października na kładce przed zamkiem biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim pracownicy Miejskiej  Biblioteki Publicznej im. Marcina Kromera rozwiesili ekspozycję. To te same banery, które wcześniej prezentowano w Sosnowcu.

Lidzbark Warmiński wystawa rysunki humor

Plenerowa ekspozycja obok zamku w Lidzbarku Warmińskim

Na koniec dodamy, że sprawami organizacyjnymi konkursu i wystaw kieruje Zbigniew Piszczako, rysownik z Olsztyna oraz że jednym z wyróżnionych w konkursie był Szczepan Sadurski.

Rysunek prasowy wystawy: (c) Rysunki.pl
Na górnym zdjęciu: ekspozycja w Świątkach

Ciekawostki o miastach
> Sosnowiec
> Mrągowo
> Olsztyn