Sadurski podsumował 2021 rok

satyryk rysunek satyryczny polska satyra polityczna rysunki satyryczne

Rysunki satyryczne i satyra w Trybunie

Mocnym satyrycznym akcentem zakończył rok ogólnopolski dziennik Trybuna. Łączony numer z 29 grudnia 2012-2 stycznia 2022 opublikował solidną porcję satyry autorstwa Szczepana Sadurskiego.

Rysunki satyryczne w Trybunie

Czytelnicy kupujący gazetę w punktach z prasą najpierw widzą noworoczny rysunek polityczny Sadurskiego, przedstawiający dwóch Jarosławów Kaczyńskich – jako stary i jako nowy roczek. Znalazł się na pierwszej stronie okładki. To już 72. rysunek Sadurskiego opublikowany w 2021 r. na okładce Trybuny. To znaczy, że co 5 dni czytelnicy widzieli na okładce karykaturę Sadurskiego i ten rekord trudno będzie chyba pobić w przyszłości, nie tylko jemu.

Na drugiej stronie, w stałej rysunkowej rubryce Sadurskiego (jest w każdym numerze gazety od niemal dwóch lat), tym razem z tytułem: Sadurski na Sylwestra, opublikowano rysunek z prezydentem Dudą i Jarosławem Kaczyńskim.

satyryk rysunek satyryczny polska satyra polityczna rysunki satyryczne

Rysunki satyryczne Szczepana Sadurskiego, wybrane spośród tych, które drukowała Trybuna w minionym roku

Satyryczne podsumowanie roku 2021

To jeszcze nie koniec atrakcji dla miłośników satyry w tym numerze. Także dwie sąsiednie strony (16 i 17), Sadurski w całości zapełnił swoją satyrą. Po pierwsze – zestawem 12. rysunków satyrycznych, wcześniej już publikowanych w Trybunie. Dwunastu, bo to wybrane rysunki z kolejnych miesięcy roku. A ponieważ najlepsze rysunki trafiają na okładki, w zdecydowanej większości były to rysunki okładkowe.

Wśród tych rysunków są także teksty Szczepana Sadurskiego czyli krótkie komentarze satyryczne, z jego rubryki Fejk Niusy. To subiektywny wybór prawdopodobnie najzabawniejszych komentarzy z rubryki, która co dwa tygodnie ukazuje się w magazynowych (weekendowych) wydaniach gazety.

Dodajmy, że podobny wybór najlepszych rysunków + tekst Sadurskiego, opublikowała Trybuna rok wcześniej.

Nowy Rok 2021 Jarosław Kaczyński karykatura rysunek satyryczny satyra okładka dziennik Trybuna

Jarosław Kaczyński – jako rowy i stary rok. Ten i inne rysunki satyryczne Sadurskiego w aktualnej Trybunie

Trybuna, dziennik społeczno-polityczny

Aby nikt nie odniósł wrażenia, że Trybuna drukuje ostatnio wyłącznie satyrę, oto kilka przykładowych, poważnych tekstów z tego numeru, mającego 24 strony.

> Umarł prezes umarł, już leży na desce? – to aktualny felieton Piotra Gadzinowskiego.
> Lewica buduje mosty, nie mury – to wywiad z Robertem Biedroniem, współprzewodniczącym Nowej Lewicy.
> TVN zjednoczył opozycję. Na jak długo – to kolejny tekst Bolesława K.Jaszczuka z cyklu: Spostrzeżenia szewca Fabisiaka.
> Longin Pastusiak i 2 część tekstu: Sprzątanie po Trumpie. Rok prezydentury Joe Bidena.
> Wśród tekstów o tematyce sportowej (zajęła 3 strony) jest artykuł Jana T.Kowalskiego „Paulo Sousa ośmieszył Bońka, ale także PZPN” – czyli o przyspieszonym odejściu trenera polskiej reprezentacji piłkarskiej.

Rysunki satyryczne (c): w Rysunki.pl