Na serwisie Allegro już trwa licytacja kolorowych drukarek firmy Epson, ze specjalnie wykonanym rysunkiem Szczepana Sadurskiego. Drukarek jest kilka, a wylicytowane kwoty w 100% wesprą 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – WOŚP.
Są to kolorowe drukarki Epson EcoTank, łącznie 20 sztuk. 15 trafiło na aukcje, 5 kolejnych wesprze biurową pracę sztabów Orkiestry m.in. we Wrocławiu i Poznaniu. W sumie unikalnych wzorów na tych drukarkach jest 3. Jeden, już wspomniany, wykonał Szczepan Sadurski, drugi Maciej „Zuch” Mazurek, trzeci zaprojektowali graficy firmy Epson, nawiązując do kolorystyki tegorocznej zbiórki WOŚP.
W tym roku „Orkiestra” prowadzi zbiórkę pieniędzy na wsparcie placówek laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
W oficjalnym komunikacie prasowym Szczepana Sadurskiego przedstawiono tak:
Szczepan Sadurski – satyryk, rysownik satyryczny, karykaturzysta, dziennikarz i felietonista. Autor ponad 6 tysięcy rysunków i ilustracji do ponad 200 tytułów prasy polskiej i zagranicznej. Laureat wielu nagród, w tym Złotej Szpilki, jego prace od lat ozdabiają ekspozycje w uznanych galeriach na całym świecie.
To kolejny finał WOŚP, który swoim talentem wspiera Sadurski. Jego rysunki licytowano podczas aukcji WOŚP m.in. w Paryżu i Rzymie.
Zobacz też:
> Ciekawostki o WOŚP
Szczepan Sadurski
• Jego rysunki satyryczne dotychczas ukazały się w ponad 200 tytułach prasy w Polsce i w innych krajach.
• W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki.
• Wśród zdobytych nagród najwyżej ceni Złotą Szpilkę’87 – nagrodę na najlepszy rysunek roku.
• Jego młodzieńcze rysunki powstałe w stanie wojennym są częścią ekspozycji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
• Jeden z jego rysunków opublikowanych w stanie wojennym wywołał polityczny skandal, zakończony w gabinecie generała Jaruzelskiego.
• Rysował w programach telewizyjnych różnych stacji (m.in. TVP, TVN i Polsat). Nie tylko komentarze satyryczne.
• Miał wystawy w różnych miejscach świata (Europa, USA, Republika Południowej Afryki). W październiku 2015 r. w Nowym Jorku otworzył wystawę „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego”, 2 miesiące później w Melbourne (Australia) był gościem festiwalu PolArt.
• W ostatnich 10. latach stworzył 40 tys. karykatur na ok. 500. imprezach zamkniętych. Głównie w Polsce, ale rysował też kilku krajach Europy, w Australii i USA, gdzie w 2012 r. po raz pierwszy napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.