Ekskluzywne pociągi świata z CARTER®

ekskluzywne pociągi Eastern Oriental belmond luksusowy pociąg w Azji

Zainteresowanie przejazdami prestiżowymi kolejami wśród naszych rodaków jest spore. Dzieje się tak głównie dzięki literaturze i filmom. Podróżni z klasy średniej i najzamożniejsi nie będą oszczędzać na wyjątkowych doświadczeniach i podróżach typu premium. Planowanych tras luksusowych pociągów jest tak dużo, że trudno je wszystkie przedstawić. Poznajcie więc zatem wybrane 3 pociągi z prestiżowej oferty butikowego biura podróży CARTER®.

1.Venice Simplon Orient Express, Europa

Podróże luksusowymi pociągami po Europie to niewątpliwie oryginalna i ekskluzywna alternatywa dla przemieszczania się autem po autostradach i dla konwencjonalnych wakacji.

Venice-Simplon-Orient-Express to najsłynniejszy pociąg prestiżowej marki Belmond. VSOE podróżuje na trasie Londyn-Paryż-Mediolan-Wenecja a jego antyczne wnętrza zapierają dech w piersi swoim eleganckim wystrojem i ponadczasowym blaskiem. Pociąg odbył swoją pierwszą podróż w roku 1982. Wiele elementów wystroju to oryginalne artefakty pochodzące w dużej mierze z początku XX wieku. Goście pociągu mogą poznać najpiękniejsze zakątki Europy podczas różnych tras np. z Paryża do Pragi, z Rzymu lub Florencji do Paryża czy z Londynu do Wiednia, Budapesztu lub Pragi. Za najbardziej kultowy odcinek pociągu uważana jest trasa z Londynu do Wenecji; niezwykle malownicza i ciągnąca się przez francuskie równiny, pełne winnic i zamków oraz, szwajcarskie i włoskie Alpy oraz wiele urokliwych zakątków północnej Italii. Goście kładą się spać pośród pluszowych mebli, świeżej pościeli i ręcznie wykonanych dekoracji we wspaniale odrestaurowanych kabinach z lat 20. XX wieku. Rankiem delektują się poranną kawą i ciastkami podaną do łóżka przez uczynnych stewardów. Goście kończącego w Wenecji bieg pociągu mogą kontynuować swój pobyt w filmowej scenerii legendarnego hotelu Cipriani, gdzie odnajdą identyczny poziom obsługi i pięknych wnętrz. Poznajcie cuda weneckiej laguny i posmakujcie włoskiego La Dolce Vita.

2. Maharaja Express, Indie

Od czasu pojawienia się kolei w Indiach podróż pociągiem zawsze była przywilejem wyższych sfer. Podróżowanie luksusowymi prywatnymi pociągami było powszechną praktyką brytyjskiej arystokracji i indyjskiej rodziny królewskiej. „Maharadża”, tytuł dawnych indyjskich królów, jest synonimem bogactwa i luksusu.

Od 2010 Maharajas’ Express pozwala odkrywać uroki i atrakcje Indii w iście królewskich warunkach. To wyjątkowe połączeniem stylu, lokalnej kultury i przepychu. To obecnie jeden z najwyżej ocenianych luksusowych pociągów na świecie a o jego jakości świadczy siedem nagród z rzędu, zdobytych w konkursie World Travel Awards. Pociąg jest długi na ponad półtora kilometra, a w jego skład wchodzą 23 wagony, mogące zabrać maksymalnie 84 pasażerów. W sumie w pociągu znajdują się 43 kabiny, w tym jeden wyjątkowy apartament prezydencki. Wszystkie kabiny posiadają pełnowymiarowe łazienki. W pociągu podróżni mają do dyspozycji dwie restauracje, bar, butik i klub. Wagony zostały nazwane na cześć drogocennych klejnotów noszonych w koronach maharadżów indyjskich, takich jak  Moti (perła), Manik (rubin), Heera (diament), Panna (szmaragd), czy Neelam (szafir).  Apartament prezydencki zajmuje powierzchnie ponad 40 metrów kwadratowych i obsługiwany jest jest całodobowo przez osobistego lokaja.

3. Belmond Eastern Oriental Express – Azja Południowo Wschodnia

Nie tylko po Europie podróżują luksusowe pociągi, mają one swoich godnych naśladowców na całym świecie, z Azją włącznie. Belmond Eastern Oriental Express to azjatycki kuzyn znamienitego pociągu Orient-Express. Odbywają on podróże na trasie pomiędzy Singapurem a Bangkokiem czy Bangkokiem a Kuala Lumpur w Malezji.

Oferuje na swoim pokładzie ten sam szyk, klasę i serwis, ale z orientalnym zabarwieniem. Wnętrze przyozdobione jest panelami z drewna wiśniowego, panoramiczne okna pozwalają oglądać mijane krajobrazy, a gastronomia wprowadza turystów w inny wymiar kulinarnych doznań. W egzotycznej restauracji znajdziemy dania kuchni wschodu i zachodu. Za oknami rozpościerać się będą wiejskie krajobrazy, uprawy ryżu, zabytkowe świątynie, plantacje herbaty, urokliwe miejscowości i fascynujące zabytki. Od roku 2024 w Eastern Oriental pojawią się dwie nowe, urokliwe 4-dniowe trasy, umożliwiające podróżnym niezapomniane doświadczenia, w tym fascynujące spotkanie z tygrysami Parku Taman Negara oraz zwiedzanie malowniczych miejsc jak Langkawi i Penang.

Trendy i inspiracje:

https://carter.eu/blog/ua/

https://carter.eu/blog/najbardziej-luksusowe-pociagi-swiata/

logo carter ekskluzywne pociągi

Więcej informacji, cenniki wycieczek i rezerwacja: travel@carter.eu

www.carter.eu

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/