Karykaturzysta na wesele

karykatury wesele karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Karykaturzysta na wesele – poradnik

Wesele i karykatury

Jeśli bierzesz pod uwagę zaproszenie karykaturzysty na wesele, najpierw odpowiedz sobie na 2 pytania:
1. Czy tę atrakcję chcesz zapewnić wszystkim gościom wesela?
2. Najlepszy czy najtańszy karykaturzysta?

Karykaturzysta na weselu

Zapomnij o zaproszeniu karykaturzysty, który przybędzie, żeby narysować kilka osób albo będzie tylko przez godzinkę, po czym wraca do domu. Pomijając to, że na taki eksperyment nie będzie chciał przybyć żaden fachowiec – pomyśl: czy miejsce przy stołach zapewniasz wszystkim, czy tylko wybranym gościom wesela? Jak się poczują ci, którzy też chcieli dostać karykaturę i właśnie dowiadują się, że atrakcja definitywnie zakończona? Albo że pierwsi mieli atrakcję za darmo, a reszta musi już płacić z własnej kieszeni? Nie będzie ci wstyd?

Możliwość skorzystania z gratisowej karykatury daj każdemu chętnemu. Jeśli gości wesele będzie dużo – karykaturzystę, który rysuje szybko. Bo np. przez 4 godziny jeden karykaturzysta zrobi 15 karykatur, a inny setkę. To ważne, szczególnie jeśli gości na weselu ma być wielu.

Każdy artysta jest inny, nie tylko jeśli chodzi o szybkość rysowania. Ma mniejszy lub większy talent, inne doświadczenie zawodowe. Są artyści bardziej lub mniej solidni. To wszystko trzeba brać pod uwagę.

Nie martw się o to, że profesjonalny karykaturzysta musi dojechać na twoje wesele np. 500 kilometrów. Skoro to zawodowiec i podobnych imprez robi miesięcznie kilka lub kilkanaście – dla niego takie dojazdy, to codzienność. Od ciebie zależy, czy chcesz zaprosić profesjonalnego karykaturzystę eventowego, czy miejscowego plastyka mówiącego, że wśród różnych rzeczy którymi się zajmuje, jest również rysowanie karykatur.

Karykaturzysta na wesele – najlepszy czy najtańszy?

Jeśli jeszcze nie wiesz, napiszemy: honorarium najwyższej klasy karykaturzystów eventowych oraz amatorów tak naprawdę niewiele się różnią. Oszczędność niedużej kwoty może oznaczać, że zaprosisz amatora. Wszyscy goście wesela natychmiast rozpoznają, że to ktoś, kto nie umie rysować. A skoro widać, że oszczędzałeś na karykaturzyście, to i na wszystkim innym też.

karykatury wesele karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Szybko rysujący, profesjonalny karykaturzysta eventowy, to oryginalna atrakcja na wesele

Najbardziej rozchwytywani karykaturzyści eventowi zaczynają zapełniać swój kalendarz na 2 lata przed terminem imprezy. Jeśli do twojego wesela zostało pół roku – jest duże niebezpieczeństwo, że aktualnie dostępni są pozostali. Masz więc ograniczony wybór i „najwyższa półka” karykaturzystów eventowych chyba jest już poza twoim zasięgiem.

Szczególnie jeśli nie musisz oszczędzać – o najlepszym karykaturzyście pomyśl jak najwcześniej. A gdy okaże się, że ma wciąż wolny termin – nie zastanawiaj się długo, bo ktoś cię ubiegnie. Jeśli to sobota lub inna dobra data w kalendarzu – tego dnia imprez w Polsce jest dużo. I możliwe, że inni też szukają dobrego karykaturzysty.

Dla niektórych koszt dojazdu i noclegu dla karykaturzysty, to zbędny wydatek. W branży eventowej to standard. Jeśli jednak nieduża kwota jest dla ciebie wielkim problemem – tym samym odgradzasz się od dobrego fachowca, żeby oszczędzić. Jeśli jednak poziom weselnych atrakcji i zadowolenie gości są dla ciebie ważne – wybierz profesjonalnego karykaturzystę eventowego. O ile ma jeszcze wolny termin.

Jeśli zostali do wyboru amatorzy – miej pretensję do siebie, że o karykaturzyście jako weselnej atrakcji pomyślałeś późno. O kiepsko rysującym amatorze lepiej zapomnieć. Chyba że poziom wesela jest dla ciebie… nieistotny. A chyba tak nie jest?

Karykaturzysta na wesele – tekst: (c) Rysunki.pl