Rubryka z humorem w gazecie. Dowcipy i rysunki

humor rysunki dowcipy rubryka z humorem content

Rubryka z humorem?

W prasie jest obecny pod ponad czterech dekad i wciąż jest w świetnej formie. Satyryk Szczepan Sadurski debiutował w prasie jako nastolatek. Najpierw był komiks, potem rysunki satyryczne i ilustracje. Nierzadko były to i wciąż są – cykliczne rubryki z humorem.

Humor – rubryka w gazecie

W „Kurierze Lubelskim”, wówczas popularniej nie tylko w Lublinie gazecie popołudniowej jego rysunki humorystyczne przez jakiś czas ukazywały na pierwszej stronie i były sygnowane dużymi literami: Szczepan Sadurski. Przez jakiś czas pojawiała się tam również rubryka z humorem, a w niej kilka dowcipów słownych plus rysunek Sadurskiego.

Miał też stałe rubryki w prasie ogólnopolskiej. Szczególnie zapamiętał popularny wtedy tygodnik „Radar”. Rubryki z humorem Sadurskiego drukowały czasopisma z branży handlowej, hotelarskiej, dentystycznej, gazety bezpłatne i inne. Wszystkich nie sposób zapamiętać.

Najczęściej był to po prostu rysunek albo rysunek wraz z dowcipami słownymi. I było to nawet wtedy, gdy przez lata był wydawcą „Dobrego Humoru” i innych czasopism z dowcipami. Choć wtedy skupiał się głównie na tych gazetkach. Zdarzało się też, że pisał satyryczne felietony dla prasy. Z uwagi na brak czasu z kilku takich propozycji musiał zrezygnować.

rysunki ilustracje rubryka z humorem humor satyra gazeta prasa czasopismo rysunki o dentystach

Rubryka z humorem o dentystach w czasopiśmie reklamowo-branżowym

Rubryka z humorem nie tylko w Polsce

Przez jakiś czas ukazywała jego rubryka z humorem w czasopiśmie wydawanym w Anglii. Magazyn branży budowlanej, a w nim cała kolumna (strona) przygotowana przez Sadurskiego. Jego zdjęcie zdobiło czołówkę rubryki, były dowcipy słowne (przetłumaczone na angielski, humorystyczny rysunek o pracy na budowie, a nawet dwa rysunki, z których należało znaleźć różniące je fragmenty. Stałe rubryki Sadurski miał też w kilku czasopismach polonijnych, w tym ukazujących się w USA i Holandii.

alimenty długi prawo rysunki w promocji promocja

Rysunek Sadurskiego na kopercie, a w środku pismo dla… dłużników nie płacących alimentów

Rysunki dla mediów społecznościowych

Pierwszym profesjonalnym serwisem w polskim Internecie były dowcipy i rysunki Sadurskiego czyli Serwis Dobrego Humoru w portalu Onet.pl. To było jeszcze pod koniec lat 90-ych. Potem Onet przez bodaj 2 lata serwował jego rysunki polityczne dwa razy w tygodniu – we wtorek i piątek. Jego rysunki były obecne w kilku innych znanych portalach, także tematycznych i regionalnych.

Ostatnio coraz chętniej rysunki satyryczne zamawiają firmy tworzące popularne profile w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku. Wolą one publikować materiały oryginalne, dowcipne, do tego sygnowane znanym nazwiskiem. Szczepan Sadurski tworzył rysunki dla młodych mam, o tematyce prawnej, ubezpieczeniowej, targowej i nie tylko.

Rysował też do mailingów wysyłanych Internetem, np. do aptekarzy, do specjalistów od reklamy. Bo uśmiech, to sposób aby na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Szczepan Sadurski wywiad rysunki satyryk kobiety karykaturzysta

Szczepan Sadurski – jeden z wielu wywiadów. Luty 2021

Rysunki satyryczne i nie tylko

W ostatnich latach wielki rysunek Szczepana Sadurskiego zdobił całą stronę kolejnych numerów magazynu z Podhala, od dwóch lat jego rysunki ukazują się w każdym numerze czasopisma branży weselnej.

Aktualnie rysuje w ogólnopolskim dzienniku „Trybuna”. Na drugiej stronie w każdym numerze jest rubryka „Sadurski na dzień dobry”. Tu z kolei są publikowane aktualne komentarze polityczne czyli tematy podsumowujące czym żyją Polacy. Ma nawet satyryczną rubrykę, w której… nie ma żadnych rysunków. Fejk News ukazuje się co tydzień w „Trybunie” i jest tu 10 krótkich komentarzy satyrycznych.

Co jakiś czas do Szczepan Sadurski dostaje kolejne propozycje z prasy i z agencji tworzących profile w mediach społecznościowych. Wśród zalewu średnio oryginalnych memów wciąż są podmioty, które chcą serwować czytelnikom unikalny humor na dobrym poziomie. A to oznacza, że Sadurski – znany satyryk, rysownik prasowy i karykaturzysta, przewodniczący międzynarodowej organizacji Good Humor Party, wciąż będzie prezentował Polakom dowcipne porcje uśmiechu.

Rubryka z humorem: (c) Rysunki.pl