Rysunki o policjantach – rysunkowy humor na YouTube
Od kilku lat na portalu YouTube istnieje kanał Szczepana Sadurskiego. Są tu różnego rodzaju materiały wizualne (filmy i obrazki) udostępnione przez satyryka.
Oczywiście spora ich część, to satyryczne i humorystyczne rysunki, zwykle skompletowane tematycznie. Są więc rysunki o aktualnej tematyce społeczno-politycznej czyli najnowsze komentarze rysunkowe (tworzony co 2 tygodnie cykl „Sadurski Codziennie”), są zestawy rysunkowych komentarzy satyrycznych sprzed kilku lat, które powstały dla portalu Onet.pl (ich bohaterami są m.in. Lech Wałęsa, Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Janusz Palikot, Tadeusz Rydzyk). Są także ponadczasowe rysunki humorystyczne, np. rysunki o filmie Gwiezdne Wojny (Star Wars), o UFO, o kierowcach.
Policjanci – humor na YouTube
Hitem kanału Szczepana Sadurskiego, który obecnie ma ponad pół miliona wyświetleń, są rysunki humorystyczne o policjantach. Aktualnie ten rysunkowy materiał obejrzało ponad 200 tysięcy internautów.
Szczepan Sadurski, ur. 1965 – opublikował kilka tysięcy rysunków w (nie tylko) polskiej prasie, ilustruje książki, jako satyryk w mediach komentuje polskie absurdy. Jest nazywany „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Miały wystawy m.in. w Nowym Jorku (USA), Melbourne (Australia), Kapsztadzie (RPA) i kilku krajach Europy. Mieszka w Warszawie.
Poniżej rekordowy zestaw rysunków Sadurskiego na YouTube.
Rysunki o policjantach: (c) Rysunki.pl
Szczepan Sadurski – nie tylko rysunki o policjantach
• Jego rysunki satyryczne dotychczas ukazały się w ponad 200 tytułach prasy w Polsce i w innych krajach.
• W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki.
• Wśród zdobytych nagród najwyżej ceni Złotą Szpilkę’87 – nagrodę na najlepszy rysunek roku.
• Jego młodzieńcze rysunki powstałe w stanie wojennym są częścią ekspozycji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
• Jeden z jego rysunków opublikowanych w stanie wojennym wywołał polityczny skandal, zakończony w gabinecie generała Jaruzelskiego.
• Rysował w programach telewizyjnych różnych stacji (m.in. TVP, TVN i Polsat). Nie tylko komentarze satyryczne.
• Miał wystawy w różnych miejscach świata (Europa, USA, Republika Południowej Afryki). W październiku 2015 r. w Nowym Jorku otworzył wystawę „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego”, 2 miesiące później w Melbourne (Australia) był gościem festiwalu PolArt.
• W ostatnich 10. latach stworzył 40 tys. karykatur na ok. 500. imprezach zamkniętych. Głównie w Polsce, ale rysował też kilku krajach Europy, w Australii i USA, gdzie w 2012 r. po raz pierwszy napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.