Sadurski na weekend

Sadurski na weekend Trybuna komentarze satyryczne rysunkowe rysunki polityczne

Rysunki polityczne

Czytelników weekendowego (15-17 listopada 2019 r.) numeru dziennika Trybuna na okładce przywitał nowo wybrany marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, a na drugiej stronie zadebiutowała nowa rubryka

Sadurski na weekend – to satyryczna rubryka z rysunkami Szczepana Sadurskiego, która od teraz będzie integralną częścią kolejnych magazynowych wydań Trybuny (do nabycia od piątku rano w punktach z prasą). Sadurski otrzymał wolną rękę, jeśli chodzi o tematykę i zawartość rysunków, choć oczywiście będą to rysunki na aktualne tematy społeczno-polityczne. Dodatkowo w Trybunie będą też publikowane jego rysunki, jako ilustracje do tekstów. Opublikowane rysunki z lekkim poślizgiem będą też dostępne online, w serwisie internetowym Trybuny.

Niezależna satyra

Trybuna zyskała satyryka niezależnego, nie związanego z lewicą czy z innymi działającymi partiami politycznymi. Osoby, które znają ciętą kreskę i polityczne rysunki Sadurskiego wiedzą, że jak zawsze będzie komentował absurdy władzy. To dobra wiadomość, gdyż w ostatnich latach to głównie media prawicowe postawiły na ostrą, populistyczną satyrę chwalącą obecnie rządzących, a wiele innych mediów stroniło od aktualnej satyry. Dlatego Sadurski i szereg innych autorów komentujących aktualną rzeczywistość z własnej potrzeby w Internecie, docierali do wąskich kręgów odbiorców. Można było odnieść wrażenie, że w ostatnich latach istnieją głównie satyrycy chwalący władzę.

komentarze satyryczne rysunkowe podsumowanie roku 2020 rok satyra rysunki polityczne Szczepan Sadurski

Rysunki polityczne – komentarze satyryczne 2020 Szczepana Sadurskiego TUTAJ

Rysunki Sadurskiego

Sadurski od lat publikuje rysunki w prasie, nie tylko polskiej. Zadebiutował mając 14 lat w Świecie Młodych (1979 r.). W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki (został wtedy nagrodzony m.in. Złotą Szpilką’86), drukował też w sporej ilości tytułów ogólnopolskich. Potem zajął się działalnością wydawniczą, lecz z prasy całkiem nie zniknął. Rysował dla na potrzeby reklamy, dla czasopism lokalnych i tematycznych, występował w stacjach telewizyjnych, ilustrował książki i podręczniki szkolne.

Na ilustracji: pierwszy rysunek Sadurskiego, skrin z serwisu Trybuna.info

Rysunki polityczne

Zobacz też: 
> Satyra polityczna – Sadurski w Europejskim Centrum Solidarności
> Wiech z rysunkami Sadurskiego
> Sadurski zilustrował książkę wydaną w Londynie
> Dobra zmiana – rysunki Sadurskiego na wystawie
> Dowcipy polityczne 2019