Szczepan Sadurski w Nowym Jorku

Sadurski humor Nowy Jork

Polski rysownik i karykaturzysta Szczepan Sadurski otworzył swoją kolejną wystawę w Nowym Jorku. Wernisaż odbył się 10 października 2015 r. o godz. 19.00 w Galerii A.R. (71 India St. Brooklyn, NY).

Wystawa „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego” składa się z dwóch części. Pierwsza, to rysunki humorystyczne. Druga, to karykatury portretowe znanych Polaków z Nowego Jorku (część z ich była zaszczyciła wernisaż) z kręgów kultury, biznesu i mediów. Podczas wernisażu Sadurski opowiedział o ciekawostkach ze swojej kariery artystycznej oraz tworzył karykatury na żywo. Relacje ukazały się w polskojęzycznych mediach, a poprzez serwis Polskiej Agencji Prasowej dotarły również do Polski.

Spotkania z Polonią

Podczas 2-tygodniowego pobytu na wschodnim wybrzeżu USA, podobnie jak 3 lata wcześniej artysta odbył szereg spotkań z Polonią. W Nowym Jorku, w Copiague na Long Island oraz w South Hackensack (stan New Jersey), gdzie spotkał się z dziećmi polskiej szkoły. Nieduże ekspozycje rysunków humorystycznych Sadurskiego pokazano też podczas odbywającego się w tym czasie Polskiego Dnia Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day) w polskiej szkole w nowojorskiej dzielnicy Ridgewood oraz w Wallington (New Jersey).

Szczepan Sadurski uczestniczył też w 78. Paradzie Pułaskiego (Pulaski Parade) w Nowym Jorku, która co roku przemierza słynną 5. Aleję Manhattanu. Dołączył do grupy nowojorskiego Super Expressu – głównego partnera medialnego jego nowojorskiej wystawy. Specjalne wydanie tego tygodnika było rozdawane uczestnikom parady. Na okładce był rysunek Sadurskiego, a w środku obszerny wywiad.

Wizyta polskiego rysownika stała się okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz nowych propozycji artystycznych, które w kolejnych miesiącach będzie realizował, już z Polski.

Ciekawostki
> Nowy Jork
> Central Park
> Statua Wolności