Sketchnotes z humorem w Warszawie

rysownik sketchnotes kongres

27 października 2015 r. w Multikinie w Złotych Tarasach, w centrum Warszawy, odbyło się ósme Forum MEC czyli doroczna konferencja poświęcona nowym trendom w komunikacji i reklamie. Jego hasło tym razem brzmiało: „Do not disturb! Advertising On Demand”. Wśród gości, którzy wystąpili przed uczestnikami, byli przybyli nie tylko z Polski przedstawiciele takich firm, jak m.in. NASA, Google, Facebook, Xaxis i MEC.

Dwa zestawy humorystycznych rysunków trafnie komentujących wybrane wypowiedzi prelegentów, wymyślał i tworzył na żywo Szczepan Sadurski. Te oryginalne sketchnotes z humorem powstawały na planszach formatu 1×2 metry, ustawionych przy scenie, w pobliżu prelegentów. Dzięki operatorowi kamery, rysunki były co jakiś czas pokazywane na ogromnym ekranie, w trakcie ich powstawania.

Inne rysunki humorystyczne Sadurskiego wykonane przed konferencją, stanowiły jej wizualną oprawę. Pokazywano je na ekranie w trakcie konferencji (w tym jako animacje), na monitorach informacyjnych, w foyer gdzie witano gości i serwowano w przerwach poczęstunek, zdobiły też przygotowaną wcześniej stronę internetową konferencji.

Przed konferencją, Szczepan Sadurski wykonał też ze zdjęć karykatury dla części prelegentów.

sketchnotes sketchnoting notatki rysunkowe konferencje rysownik

Powyżej: przykłady wielkoformatowych sketchnotes z humorem tworzonych na oczach widzów, w wykonaniu jednego z najpopularniejszych rysowników satyrycznych – Szczepana Sadurskiego. Powstają podczas konferencji, kongresów, prelekcji i spotkań biznesowych o różnej tematyce, organizowanych nie tylko w Warszawie. Bo każdy, także poważny temat, można wizualnie zilustrować pewnie kreśloną kreską, dodając co jakiś czas proste, zrozumiałe treści – hasła.

Sketchnotes – oferta

Skondensowany graficznie humor, lekka kreska, sympatyczne postacie powodują, że każdemu lepiej zapamiętać i zrozumieć treści przekazane przez mówcę. Gotowy rysunek / rysunki można potem wykorzystać na różne sposoby. Ogromne doświadczenie, wykształcenie plastyczne, wszechstronność, do tego rozpoznawalna od lat kreska Sadurskiego powodują, że organizatorzy konferencji i spotkań wiedzą, czego oczekiwać od tej współpracy.

Na życzenie – mniej rysunków, a więcej treści czyli „tradycyjne” sketchnotes.

Oprócz rysowania sketchnotes podczas konferencji, Sadurski może wykonać zainteresowanym karykatury na żywo (wesołe portrety), np. podczas wieczornego, mniej oficjalnego spotkania grupy osób. Dziesiątki tysięcy karykatur wykonanych przez Sadurskiego w Europie, Ameryce i Australii – czyli ogromne doświadczenie powodują, że jest to niezapomniane spotkanie z artystą oraz wspaniała pamiątka z konferencji. Każda karykatura jest sygnowana znajomym podpisem SADURSKI, a karykatur powstaje zaskakująco duża ilość. Nie przez przypadek po jednej z imprez w Nowym Jorku prasa nazwała Sadurskiego „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.

Na życzenie także sympatyczne karykatury ze zdjęć, wykonane przed konferencją i przedstawiające prelegentów. Mogą być wręczone przez organizatorów prelegentom zaraz po zakończeniu ich wystąpienia. Także inne formy działań, które urozmaicą konferencję. Na przykład prowadzone przez Sadurskiego rysunkowe quizy, zbiorowa „nauka” rysowania karykatur czyli śmiechoterapia z humorem.

Bardzo konkurencyjne ceny, dojazd w uzgodnione miejsce Polski, uczestnictwo w konferencji przez określony w umowie czas. Faktura vat. Do tego porady – jak wszystko przeprowadzić, aby wyszło jak najlepiej – w zależności od miejsca, liczby uczestników, itp.

Kontakt nie poprzez managera, ale bezpośrednio z artystą. Aby szybko otrzymać wstępną wycenę – zapytaj o wolny termin, podając kilka wstępnych informacji.

rysunki humor na żywo Warszawa

Humorystyczne rysunki Sadurskiego wykonane na żywo w auli SGH w Warszawie, podczas spotkania z Chipem Espinozą – link

 

 

 

 

 

 

 

 

karykatury na tablecie rysownik

Sadurski – szybkie karykatury na żywo, także na tablecie – link

Sadurski humor Nowy Jork

Szczepan Sadurski – kolejna wystawa w Nowym Jorku – link