Tani karykaturzysta na wesele? Poradnik

karykatury przykłady karykaturzysta na wesele 2021 atrakcje weselne

Tani karykaturzysta na wesele?

Co jest najtańsze – jest najgorszej jakości. O tej zasadzie nie wszyscy pamiętają. Nawet ci, którzy chcą zaprosić karykaturzystę na swoje wesele.

Rok, półtora roku do ślubu i wesela. Wydawać by się mogło, że masa czasu. Tymczasem najlepsi specjaliści z branży weselnej często mają już ten wydawałoby się odległy termin, zajęty. Dotyczy to nie tylko hoteli, weselnych sal, cateringu, zespołów muzycznych i fotografów. Także profesjonalnych karykaturzystów eventowych. Im bliżej terminu wesela, tym dostępnych jeszcze fachowców mniej, choć niektóre pary narzeczonych nie mają tego świadomości. Poświęcają dużo czasu i energii, aby „oszczędzić”.

Karykaturzysta na wesele – czy warto oszczędzać?

O ile zdarza się, że poziom zespołu muzycznego można ocenić już po pierwszych zagranych taktach i słychać fałsz, z oceną sztuk plastycznych (w tym przypadku sztuki karykatury) jest trochę inaczej. Wiele osób nie umie ocenić poziomu artystycznego i kunsztu wykonawcy. Wiele osób zwyczajnie nie ma gustu i smaku. Dla nich  każdy rysunek i każda karykatura – to subiektywnie coś niezwykłego, pięknego i wspaniałego. A tak przecież nie jest. Są amatorzy i fachowcy – jak w każdej dziedzinie, nie tylko artystycznej.

Ci, którzy nie umieją ocenić kilku spraw (nie tylko poziomu artystycznego), którym wydaje się że do wesela jest masa czasu, dla których najważniejszą sprawą jest „oszczędzenie”, stają przed poważnym problemem. Zatrudnić znakomitego fachowca (na szczęście ma jeszcze wolny termin, choć zaraz może się to zmienić), czy szukać kogoś nieco tańszego i ryzykować? Głównie zadowoleniem i dobrym humorem gości wesela. Bo nikt nie lubi dostać obrazka (nawet jeśli za niego nie płaci z własnej kieszeni), na którym nie jest do siebie podobny. I mało kto uważa, że dobrym pomysłem jest długie pozowanie artyście w środku nocy, po alkoholu, siedząc spoconym po harcach na weselnym parkiecie.

karykatury wesele karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Świetna zabawa gości, a potem niezapomniana pamiątka na długo. Tego nie zapewni tani karykaturzysta na wesele

Ile kosztuje karykaturzysta na wesele?

Skoro dotarłeś do tego miejsca, na pewno zainteresujesz się tematem pod tytułem: ile kosztuje karykaturzysta na wesele? Niezmiernie rzadko na stronach www karykaturzystów podawana jest konkretna wycena, bo jest ona zależna od wielu czynników.

Jest kilka stron informacyjnych (w internecie dostępnych od ładnych kilku lat), w których podawane są stawki od dawna nieaktualne. Warto pomyśleć logicznie, czy wszystko teraz kosztuje tyle samo, co powiedzmy 10 lat temu. Nawet jeśli gdzieniegdzie pojawia się kwota rzędu 600-1000 zł, na pewno jest nieaktualna, albo dotyczy artysty, nad którego zatrudnieniem warto się poważnie zastanowić. Któż chciałby się rozczarować z TAKIM ważnym dniu?

Karykatury na weselu – porady w Internecie

Obszerne porady związane z zaproszeniem karykaturzysty na wesele, znaleźć można w Internecie. Są napisane w prosty do zrozumienia sposób, wystarczy poświęcić nieco czasu aby je znaleźć, przeczytać i wyciągnąć logiczne wnioski. Ale po co czytać takie porady, skoro niektórzy czas i energię wolą poświęcać na wysyłanie na chybił-trafił dziesiątek zapytań do osób piszących w sieci, że rysują karykatury. I na szukanie jakiegokolwiek wykonawcy, byle był tańszy od profesjonalnego karykaturzysty eventowego. Takiego, który takie usługi wykonuje na co dzień, od wielu lat, w dodatku bez problemu i niezawodnie dojeżdża w dowolne miejsce Polski.

Tani karykaturzysta na wesele?

Jak dowiadujemy się z serwisu Karykatury.com, par narzeczonych, którzy wymarzyli sobie karykaturzystę na swoim weselu, ale niemal do ostatniej chwili szukają „kogokolwiek”, bo jest choć troszkę tańszy od wysokiej klasy fachowca – każdego roku jest co najmniej kilka. Dla nich najważniejsza jest cena, a nie zadowolenie gości swojego wesela.

Najpierw u najlepszych dowiadują się „ile to kosztuje”, a gdy okazuje się, że jest dla nich za drogo – szukają karykaturzystów z niższej półki. Często amatorów, którzy zupełnie nie radzą sobie z rysowaniem karykatur. Ale są tańsi – to jest ich atut w oczach poszukiwaczy okazji.

karykatury wesele karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Dobrej klasy karykaturzysta na weselu może w 4 godzin wyczarować ponad 100 dowcipnych karykatur

Jak załatwić dobrego karykaturzystę na wesele

Ci, dla których zadowolenie gości jest naprawdę ważne – nie szukają na swoje wesele innego karykaturzysty tylko dlatego, bo będzie 100 albo 200 złotych tańszy do doświadczonego, wielokrotnie sprawdzonego fachowca. W dodatku udzielającego wywiadów, zapraszanego do stacji telewizyjnych, publikującego na co dzień swoje karykatury w prasie. Bo tacy karykaturzyści też rysują na eventach.

To dlatego ci najlepsi karykaturzyści eventowi mają zarezerwowane terminy na wiele miesięcy przed terminem firmowego eventu czy wesela. To dlatego pary młodych, które naprawdę chcą mieć na wesele atrakcję wysokiej klasy, nie zastanawiają się długo. Albo wręcz podejmują decyzję w bardzo krótkim czasie, niemal natychmiast. I jest to decyzja świadoma.

Sądzisz, że do wesela półtorej roku czyli mnóstwo czasu i to niemożliwe, aby niemal równocześnie z tobą ktoś inny też poszukiwał karykaturzysty na wesele? W dodatku odbywające się tego samego dnia, co twoje? Jak czytamy na blogu Karykatury.com, takie sytuacje już kilka razy się zdarzały. Ponieważ nie ma szans, aby karykaturzysta tego samego wieczora rysował na dwóch weselach (np. w górach i nad morzem) – tylko ten, który decyzję podejmie pierwszy, będzie miał karykaturzystę, który najlepiej spełni jego oczekiwania. Solidnego, sprawdzonego, o wysokim poziomie artystycznym, w dodatku rysującego setkę weselnych gości w kilka godzin. Na najważniejszy dzień swego życia (bo tak często mówi się o dniu swego ślubu i wesela) warto zaprosić najwyższej klasy fachowca od rysowania karykatur na żywo.

Tani karykaturzysta na wesele – poradnik: (c) Rysunki.pl