Wigilia firmowa i rysunki z Mikołajem

mikołaj Boże Narodzenie święta marketing promocje reklama rysunki humor wigilia firmowa

Wigilia firmowa

Końcówka każdego roku, to wszechogarniające wszystkich szaleństwo, związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem oraz Sylwestrem i Nowym Rokiem. Dlatego dla rysownika satyrycznego i karykaturzysty Szczepana Sadurskiego, to najbardziej pracowity okres roku

Wigilia firmowa z uśmiechem

1. Niektóre firmy (głównie te w Warszawie i dużych miastach) organizują firmowe spotkania wigilijne, na które zapraszają znanego, szybko rysującego karykaturzystę. Organizowane są też promocje przedświąteczne, jarmarki i imprezy z Mikołajem, np. w centrach handlowych. Dowcipna, profesjonalnie wykonana karykatura, wzbudza radość i dla każdego jest miłym prezentem. W tym roku Sadurski rysował na firmowych spotkaniach wigilijnych w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Zakopanem, Gliwicach i innych miastach. Na imprezy dojeżdżał samochodem, pociągiem, a nawet raz przeleciał się samolotem, aby zdążyć na imprezę odbywającą się nazajutrz, w drugim końcu Polski. Jak zwykle wśród uczestników takich imprez znajdują się osoby, kto rozpoznają charakterystyczny, znany od lat z mediów podpis: SADURSKI. Tym większa radość i pamiątka po spotkaniu z artystą.

2. Kto stwierdził, że w tym roku (podobnie jak we wcześniejszych latach) świetnym prezentem dla najbliższych będzie karykatura – ten u Sadurskiego zamawia karykaturę wykonaną ze zdjęć. Szczególnie chętnie taki oryginalny prezent zamawiają mieszkańcy Warszawy. Tym bardziej, że na wykonanie karykatury nie trzeba długo czekać.

3. Wreszcie – rysunki humorystyczne związane z Bożym Narodzeniem, świętym Mikołajem i nowym rokiem. Są mile widziane zarówno przez czytelników prasy codziennej i czasopism (także branżowych). Są też zamawiane na potrzeby reklamy i promocji firm oraz produktów. Firmy świetnie wiedzą, że pod koniec roku klienci wydają więcej pieniędzy na świąteczne zakupy i warto ich do tego dodatkowo zachęcić. Media społecznościowe (np. Facebook), pocztówki świąteczne,  rysunki do e-newsletterów wysyłanych do klientów i współpracowników. Do tego specjalnie wykonane dowcipne rysunki do kalendarzy na kolejny rok.

Powyżej jeden z przykładów. Kilka dedykowanych rysunków z Mikołajami zamówiła u Sadurskiego agencja reklamowa dla centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie. Były wykorzystywane m.in. na specjalnych pocztówkach promocyjnych.

> Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce