Rysownicy jurorami Złotego Konkursu

znani rysownicy satyrycy Złote Tarasy Warszawa centrum handlowe

Znani rysownicy jurorami

Samochód Fiat 500 mający karoserię złotego koloru oraz 10 skuterów marki Junak (łączna wartość 64 tys. zł) były nagrodami w konkursie Złoty Tomasz, zorganizowanym przez centrum handlowe Złote Tarasy w Warszawie

O przyznaniu nagród zdecydowało doborowe jury znanych polskich karykaturzystów. Byli to: Jacek Frankowski, Edward Lutczyn i Szczepan Sadurski (na górnym zdjęciu). Jurorzy ocenili zgłoszone do konkursu scenariusze 4-klatkowego komiksu czyli teksty dialogów które należało wymyślić, aby powstał dowcipny, pomysłowy komiks. Oceniali kreatywność, poprawność językową, komizm i kilka innych rzeczy decydujących o tym, że scenariusz komiksu jest udany.

Złote Tarasy Warszawa centrum handlowe

Hostessy i główna nagroda konkursu Złotych Tarasów

Aby móc uczestniczyć w drugim etapie konkursu czyli wymyślić scenariusz komiksu, wcześniej należało uczestniczyć w pierwszym etapie (podzielonym na 4 poziomy) czyli przejść (mimo przeszkód) cztery poziomy centrum handlowego i zebrać jak największą liczbę punktów – zniżek do sklepów.

Złote Tarasy Warszawa centrum handlowe

Za chwilę gala wręczenia nagród. Centrum handlowe Złote Tarasy, Warszawa 

 

Złote Tarasy Warszawa centrum handlowe

Komiks, do którego należało wymyślić pomysłowy scenariusz

Rysunki do komiksu przestawiające fiata oraz postacie Złotego Tomasza i jego małżonki wykonał wcześniej Szczepan Sadurski, według projektów istniejących już postaci.

Finał konkursu czyli ogłoszenie zwycięzców odbyło się w Złotych Tarasach 19 maja 2018 r. o godz. 16.00. Uczestniczyli w nim m.in. jurorzy, organizatorzy oraz jedenastu zwycięzców.

znani satyrycy Złote Tarasy Warszawa centrum handlowe

Jurorzy – znani rysownicy na chwilę przed wręczeniem nagród. Złote Tarasy, Warszawa

 

 

Szczepan Sadurski

• Jego rysunki satyryczne dotychczas ukazały się w ponad 200 tytułach prasy w Polsce i w innych krajach.

• W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki.

• Wśród zdobytych nagród najwyżej ceni Złotą Szpilkę’87 – nagrodę na najlepszy rysunek roku.

• Jego młodzieńcze rysunki powstałe w stanie wojennym są częścią ekspozycji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

• Jeden z jego rysunków opublikowanych w stanie wojennym wywołał polityczny skandal, zakończony w gabinecie generała Jaruzelskiego.

• Rysował w programach telewizyjnych różnych stacji (m.in. TVP, TVN i Polsat). Nie tylko komentarze satyryczne.

• Miał wystawy w różnych miejscach świata (Europa, USA, Republika Południowej Afryki). W październiku 2015 r. w Nowym Jorku otworzył wystawę „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego”, 2 miesiące później w Melbourne (Australia) był gościem festiwalu PolArt.

• W ostatnich 10. latach stworzył 40 tys. karykatur na ok. 500. imprezach zamkniętych. Głównie w Polsce, ale rysował też kilku krajach Europy, w Australii i USA, gdzie w 2012 r. po raz pierwszy napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.